Financieel

Voorkom belastingrente met tijdige aangifte of voorlopige aanslag

14 april 2026

De Belastingdienst berekent 5% belastingrente als een (voorlopige) aanslag IB of Vpb 2025 vanaf 1 juli 2026 wordt opgelegd. De belastingrente wordt dan berekend over de periode die begint op 1 juli 2026 en die eindigt zes weken na dagtekening van de (voorlopige) aanslag. De belastingrente kunt u voorkomen door vóór 1 mei 2026 uw aangifte IB 2025 juist en volledig in te dienen. Voor de Vpb moet u dat doen vóór 1 juni 2026. U kunt de belastingrente ook voorkomen door vóór 1 mei 2026 een juiste en volledige aanslag IB 2025 of Vpb 2025 aan te vragen.


Ook interessant

Financieel

Andere partnerverdeling na rechtsherstel box 3 toegestaan!

14 april 2026

Kreeg u box 3-belasting terug van de Belastingdienst na het Kerstarrest van de Hoge Raad van 24 december 2021?

Financieel

Nieuwe fiscale regelingen voor startups en scale-ups

14 april 2026

Het kabinet wil start-ups en scale-ups fiscaal stimuleren met twee maatregelen: belastingheffing in box 3 door middel van vermogenswinst (in plaats van vermogensaanwas) én een lagere loonheffing op het inkomen uit aandelenopties voor werknemers. Ter financiering worden de meewerkaftrek en stakingsaftrek in de IB afgeschaft.

Financieel

Nieuwe wijziging youngtimerregeling per 2027

14 april 2026

Eind vorig jaar is de youngtimerregeling gewijzigd. De Tweede Kamer heeft de regering onlangs echter verzocht de verhoging van de leeftijdsgrens in de youngtimerregeling niet in één keer, maar geleidelijk te laten plaatsvinden.